Kancelaria FKA Furtek Komosa Aleksandrowicz łączy się z kancelarią Andersen Tax&Legal Matyka i Wspólnicy

Zespoły prawne Andersen oraz FKA Furtek Komosa Aleksandrowicz łączą się i będą kontynuować działalność jako Andersen Tax & Legal Matyka i Wspólnicy sp.k. Dzięki fuzji FKA, kancelaria o ugruntowanej pozycji na rynku polskim, stanie się częścią międzynarodowej organizacji – Andersen Global.

„Jesteśmy głęboko przekonani, że jest to najlepsza szansa biznesowa dla nas i naszych pracowników, aby dołączyć do dynamicznie rozwijającej się firmy o globalnym zasięgu, jaką jest Andersen. Widzimy wiele synergii.” mówi Tadeusz Komosa, Wspólnik FKA.

"Dołączenie do Andersena to gwarancja  zachowania naszych wartości, a dla naszych klientów otwierają się możliwości w zakresie obsługi również w innych dziedzinach praktyki, praktycznie na całym świecie." - dodaje Mariusz Aleksandrowicz, Wspólnik FKA.

„Partnerzy FKA i Andersen czują się odpowiedzialni za zbudowanie jednej z najlepszych kancelarii w Polsce, będącej pożądanym miejscem pracy dla kolejnych pokoleń prawników. Miejsca, gdzie będą się mogli rozwijać i zostać partnerami w nowoczesnej i globalnej firmie. Konsolidacja rynku usług prawniczych, zarówno w Polsce, jak i na świecie, jest widocznym i nieodwracalnym procesem, gdyż to właśnie dużych, działających globalnie i znanych z wysokiej jakości usług kancelarii poszukują Klienci prowadzący międzynarodowy biznes.” mówi Marcin Matyka, Partner Zarządzający Andersen w Polsce.

Aleksandra Kalinowska, będąca jednym z założycieli Andersen w Polsce, partner w dziale doradztwa podatkowego dodaje: „Bardzo się cieszę z dołączenia do nas grupy świetnych prawników i głęboko wierzę, że posiadanie silnego zespołu prawnego to gwarancja, że nasi Klienci znajdą w Andersen rozwiązanie swoich wszystkich problemów podatkowych, prawnych i biznesowych, które w nowoczesnym świecie często się przenikają i muszą być rozwiązywane łącznie.”

Prawnicy obydwu firm z powodzeniem współpracowali już razem. Po połączeniu powstanie silny zespół prawny o szerokich kompetencjach m.in. w zakresie prawa handlowego, postępowań sądowych i podatkowych, bankowości, produktów finansowych i regulowanych, M&A, prawa pracy, RODO, white collar crime, prawa administracyjnego, compliance oraz ochrony konkurencji i konsumentów. Nasi Klienci zyskają możliwość korzystania z usług, których FKA nie świadczyła dotychczas w tak szerokim zakresie.

Formalnie połączenie obu kancelarii nastąpi od 1 stycznia 2023 roku. Siedzibą firmy będzie dotychczasowe biuro Andersen w biurowcu Plac Unii przy ul. Puławskiej 2 w Warszawie.

Współpraca z Andersen Global – wiodącą organizacją doradczą na świecie, pozwala kancelarii Andersen w Polsce działać globalnie. Andersen to obecnie organizacja skupiająca ponad cztery tysiące prawników w 160 krajach świata. Po połączeniu w warszawskim biurze będzie pracowało ponad 80 osób, zaś Andersen w Polsce będzie liczył ponad 130 osób w biurach w Warszawie, Katowicach i Toruniu.

Wiecej o Andersen w Polsce: https://pl.andersen.com/  

grafika